Tivar PBF
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Tivar PBF

Rozwiń państwo i zdobywaj inne w świecie Tivaru!
 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Czarny Foliał

Go down 
2 posters
AutorWiadomość
AdDur

AdDur


Liczba postów : 68
Join date : 02/03/2015

Czarny Foliał Empty
PisanieTemat: Czarny Foliał   Czarny Foliał Icon_minitimeWto Mar 10, 2015 5:08 pm

Czarny Foliał Tumblr_mqq7a8jVEn1sxa2syo8_1280

"Mistrzu Tennarosie, po długich badaniach sądzę iż mogę uczciwie odpowiedzieć na twoje pytania. Według mej wiedzy nie istnieją pełne kopie Czarnego Foliału - a przynajmniej nie dostępne dla nas - a z pewnością księga ta nie została stworzona w więcej niż jednym egzemplarzu - a jeżeli nawet one istniały, to zostały zniszczone. Jej pojawienie się czterysta lat temu na Kertii nie było jednak pierwszym w znanej historii - informacje o niej znalazłem w elfich kronikach, sięgających tysiąc lat wstecz jeszcze przed zasiedleniem Borei przez wiele z dzisiaj tutaj dominujących ras i cywilizacji. Symbole z Foliału pokrywają się także z reliefami z świątyni Tar'ahur, jednak nie można tego bezwarunkowo wiązać z Foliałem - a raczej z faktem czczenia w tej świątyni bytów demonicznych. Przypuszczam, że na Kertii znaleźć można kilka odpisów Foliału - zarówno w jej oryginalnym języku jak i w tłumaczeniu na język kertyjski - wszystkie dostępne na kontynencie "oryginalne odpisy" są jednak w rzeczywistością kopiami z kopii - tłumaczeniem z kertyjskiego tłumaczenia, rzadko tylko uzupełnianym oryginalnymi fragmentami, których użyteczność jest mocno wątpliwa. Jedyna pełna znana mi kertyjska kopia została spalona dwieście lat przez wojujących kapłanów, dążących do wytępienia heretyckich i demonicznych kultów. Relatywnie najszersze fragmenty pochodzą z dmitarskiej "Księgi Ognistej", która jednak potraktowała oryginał dość... swobodnie. Sama Księga Ognista była wielokrotnie niszczona i przepisywana, tak więc wśród kolekcjonerów i w bibliotekach kontynentu krążą niezliczone fragmenty Czarnego Foliału w kilkunastu różnych tłumaczeniach, nierzadko sprzecznych. Sam oryginał według opisu świadków liczy sobie kilkaset stron, spisanych na ludzkiej skórze krwią. Tym od czego zyskała sobie ona swą nazwę jest jej okładka - wykonana z czarnej skóry, prawdopodobnie demonicznej. Spisana została w języku demonów co uniemożliwia identyfikację jej twórcy - mógł to być zarówno demon jak i kultysta. Ma ona zawierać opisy "prawdziwej" według kultystów demonów historii świata, bogów, wynurzenia które można nazwać ogólnofilozoficznymi jak i część najważniejszą z punktu widzenia "praktyków" - dokładne opisy rytuałów mających na celu przyzywanie demonów, podporządkowywania ich swej woli, paktów z nimi czy korzystania z mocy piekielnych. Nikt jednak poza demonologami Inferna nie zna jej całej zawartości, a oni sami nie wydają się chętni do dzielenia się tą wiedzą. Na waszą specjalną prośbę wraz z listem przesyłam znalezione przeze mnie fragmenty Foliału, które uważam za niesfałszowane i oryginalne. Rozumiem waszą fascynację wszystkimi dziedzinami magii, mistrzu, jednak jako wasz wierny uczeń i przyjaciel pragnę was przestrzec przed dalszymi studiami w tym kierunku. Poczynając od faktu wyjątkowej "nerwowości" kapłanów w tej materii, jest to niezwykle..."

Fragment listu znaleziony w tajemniczo zniszczonej wieży maga,


"Poza światem istnieją rzeczy niepojęte dla ludzkiego umysłu. I ten kto pragnie zgłębić ich tajemnice musi być gotowy na to, że wszystko co wiedział okaże się być kłamstwem - jednak tylko prawda jest wyzwoleniem i źródłem potęgi."

Czarny Foliał
Powrót do góry Go down
Umrzyk
Admin
Umrzyk


Liczba postów : 279
Join date : 18/02/2015
Age : 27

Czarny Foliał Empty
PisanieTemat: Re: Czarny Foliał   Czarny Foliał Icon_minitimeSro Mar 11, 2015 10:30 pm

Jednorazowo +50 sztuk złota.
Powrót do góry Go down
https://tivar.forumpl.net
 
Czarny Foliał
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Virgos - Czarny Mag

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Tivar PBF :: Tyrania Inferna-
Skocz do: