Tivar PBF
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Tivar PBF

Rozwiń państwo i zdobywaj inne w świecie Tivaru!
 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Pytanie do Ogółu.

Go down 
5 posters
AutorWiadomość
taraben




Liczba postów : 76
Join date : 18/02/2015

Pytanie do Ogółu. Empty
PisanieTemat: Pytanie do Ogółu.   Pytanie do Ogółu. Icon_minitimeSob Lut 21, 2015 12:40 pm

Witam!
W związku z rzuconym ostatnio tematem stworzenia noweg forum, w przerwach od pracy nad moim lore pomyślałem troszkę nad tematem - i kierując się swoimi, cudzymi i znalezionymi w internecie pomysłami, postanowiłem rozpisać wam podstawowe założenia trzech, potencjalnych PBF'ów w realiach XVI i XVII wieku.

Pierwszy:
Co dało mi pomysł:
Sugestia mamby żeby zrobić PBF'a ala MB warband.
System prowincji
System RPG
System strategiczny.
Jak by to wyglądało?
Akcja miała by miejsce głównie w RP, oraz małym obszarze terenów doń przygranicznych. Gracz w rekrutacji, wybierałby w jakiej części mapy chce się znaleźć (państwo, kultura, np: ruś kijowska, ruś nowogrodzka, austria, prusy, rosja, szwecja itd), gdzie dostawałby JEDNĄ prowincję. Dodatkowo, w prowincji tej - byłby kimś w rodzaju najmocniejszej osoby, posiadającej największe, ale nie całkowite wpływy. Dlatego też, pierwszym zadaniem jakie staneło by przed graczem, było by zapewnienie sobie pełni władzy w danej mu prowincji poprzez działania pienięzne, charyzmatyczne oraz wojskowe. Jakie były by tego efekty? Im większe popracie, tym większe wojsko i mniejsza szansa buntu, im większa władza zaś - tym większe znaczenie wśród szlachty i większy dochód z prowincji. Dodatkowym smaczkiem, byłby fakt - iż początkowy stan poparcia i władzy zależalby od jakości podania.
Z czasem, gdy gracze skupiali by w swych rękach coraz więcej władzy, przeprowadzane by było różne eventy z typu choćby wojny Polska-Rosja, która pozwoliła by zyskać lub stracić prowincję, gdzie strata także wiązała by się z dodatkowymi mechanizmami rozgrywki w postaci lawirowania pomiędzy władcami czy próbami osobistej rekonkwisty.


Druga propozycja, wyniosła się z niechęci Ariego do pierwszego pomysłu.
Polegała by ona, na zwiększeniu potencjału początkowego, i gry jako wasal, któregoś z królów w środkowo wschodniej europie. Na start gracz otrzymywałby kilka prowincji (tak by nie stanowić realnego współzawodnictwa dla władcy), które mógłby potem powiększyś podczas wojen wewnętrznych czy wojen między państwami. Ważnym aspektem zarówno poprzedniego jak i tego pomysły, była by gra osobą, a nie jej dominium. Tak więc, zamiast pisać w działaniach - buduje tyle i tyle tego i tego za to i za to, gracz musiałby wysłać ludzi żeby sprawdzili czy na jego inwestycję jest popyt, czy znajdą się chętni do pracy i czy rynek przyjmie jego towar. Żeby zrekrutować wojsko, w krajach zachodnich czy szwecji, gracz musiałby otrzymać zgodę króla, zaś w Polsce czy Rosji - musiałby osobiście swoją drużynę utrzymywać (co tanie by nie było)

Trzecia i ostatnia propozycja, jest wysuniąta przez Ariego, by stworzyć PBF'a ala ck2 w XVI i XVII wieku, gdzie gracz zaczynałby od roli księcia jednego z krajów europy centralno-wschodniej.

Prosze o podanie własnych opini, na ile mielibyście ochote zagrać w którys z PBF'ów - oraz podawanie własnych propozycji tego, czego byście się spodziewali po PBF'ie w podanych realiach.






Do administracji - mój PBF, jeżeli w ogóle bym go miał robić, wystartował by dopiero po zakończeniu tej edycji Tivara.
Powrót do góry Go down
Umrzyk
Admin
Umrzyk


Liczba postów : 279
Join date : 18/02/2015
Age : 27

Pytanie do Ogółu. Empty
PisanieTemat: Re: Pytanie do Ogółu.   Pytanie do Ogółu. Icon_minitimeSob Lut 21, 2015 12:58 pm

Druga i trzecia propozycja do mnie przemawiają.
Powrót do góry Go down
https://tivar.forumpl.net
Piastunek




Liczba postów : 3
Join date : 20/02/2015

Pytanie do Ogółu. Empty
PisanieTemat: Re: Pytanie do Ogółu.   Pytanie do Ogółu. Icon_minitimeSob Lut 21, 2015 1:38 pm

Pierwsza opcja jest chyba najciekawsza i najbardziej innowacyjna, dlatego głosowałbym za tym. Ew. druga opcja może wypalić.
Powrót do góry Go down
Ąrie




Liczba postów : 47
Join date : 18/02/2015

Pytanie do Ogółu. Empty
PisanieTemat: Re: Pytanie do Ogółu.   Pytanie do Ogółu. Icon_minitimeSob Lut 21, 2015 3:10 pm

Dwójka, ew. trójka. Jedynka zbyt ograniczona.
Powrót do góry Go down
Mamba




Liczba postów : 75
Join date : 19/02/2015

Pytanie do Ogółu. Empty
PisanieTemat: Re: Pytanie do Ogółu.   Pytanie do Ogółu. Icon_minitimeSob Lut 21, 2015 8:24 pm

1 lub 2 ale ja bym wolał żebyśmy wszyscy dokączyli tutaj a później na nowy pbf
Powrót do góry Go down
taraben




Liczba postów : 76
Join date : 18/02/2015

Pytanie do Ogółu. Empty
PisanieTemat: Re: Pytanie do Ogółu.   Pytanie do Ogółu. Icon_minitimeWto Lut 24, 2015 4:00 pm

Powiem tak, jeżeli znajdzie się jeden murzyn do pomocy w produkcji oraz prowadzeniu - do końca tygodnia będzie forum
Powrót do góry Go down
Piastunek




Liczba postów : 3
Join date : 20/02/2015

Pytanie do Ogółu. Empty
PisanieTemat: Re: Pytanie do Ogółu.   Pytanie do Ogółu. Icon_minitimeWto Lut 24, 2015 7:22 pm

Która opcja jest realizowana?
Powrót do góry Go down
taraben




Liczba postów : 76
Join date : 18/02/2015

Pytanie do Ogółu. Empty
PisanieTemat: Re: Pytanie do Ogółu.   Pytanie do Ogółu. Icon_minitimeWto Lut 24, 2015 7:28 pm

najprawdopodobniej druga, z racji iż wszyscy wymieniali albo ją albo coś innego. Ale to jeszcze nic pewnego - muszę sobie wyklarować pomysł. Wstępnie, mechanika będzie tivarowa, ale dla adminów to będzie czysta matma i arkusz kalkulacyjny - modyfikatory itd
Powrót do góry Go down
taraben




Liczba postów : 76
Join date : 18/02/2015

Pytanie do Ogółu. Empty
PisanieTemat: Re: Pytanie do Ogółu.   Pytanie do Ogółu. Icon_minitimeWto Lut 24, 2015 7:58 pm

W skrócie ujmując - prowincje gracza zostają zaklasyfikowane do jednej z kategorii. Od działań fabularnych, pogody, sytuacji w wielkiej polityce itd zależeć będzie jaki będzie przychód z każdej prowki - Pewne modyfikatory będą działały globalnie - np zima - inne zaś tylko na jakąś prowincję na ileś tur. Każdy rodzaj prowincji będzie dawał inne przychody i inne bonusy, będzie wymagał innego oń zadbania itd. W głównym moim zamierzeniu, jest skupienie się na rozwijaniu powierzonego terenu - co może skutkować pozytywnymi eventami - a dopiero potem wielkiej polityce czy choćby drodze do korony.
Powrót do góry Go down
Ąrie




Liczba postów : 47
Join date : 18/02/2015

Pytanie do Ogółu. Empty
PisanieTemat: Re: Pytanie do Ogółu.   Pytanie do Ogółu. Icon_minitimeSro Lut 25, 2015 6:29 pm

Jeżeli brana jest pod uwagę opcja druga - ja mogę być tym... "Murzynem" i pomóc, aczkolwiek chciałbym grać. Mogę pomóc przy tworzeniu, a także być event i war masterem. Ale chcę grać.
Powrót do góry Go down
Piastunek




Liczba postów : 3
Join date : 20/02/2015

Pytanie do Ogółu. Empty
PisanieTemat: Re: Pytanie do Ogółu.   Pytanie do Ogółu. Icon_minitimeSro Lut 25, 2015 7:53 pm

To może Arie będzie eventmasterem a ja warmasterem i będzie git. Albo na odwrót jak Arie sie nie zgodzi.
Powrót do góry Go down
taraben




Liczba postów : 76
Join date : 18/02/2015

Pytanie do Ogółu. Empty
PisanieTemat: Re: Pytanie do Ogółu.   Pytanie do Ogółu. Icon_minitimeSro Lut 25, 2015 9:53 pm

Niestety. z racji problemów z internetem - tworzenie forum może przeciągnąć się na czas nieokreślony. O ile dostęp do PC mam - więc mogę rozpisywać wszystko - to nie mam możliwości konfiguracji forum ani jego bieżącego nadzorowania. Mam nadzieję iż szybko to załatwię, ale póki co nie mogę podawać konkretnych terminów. Co zaś murzynienia - polegało by ono głównie na prowadzeniu bazy danych graczy - uzupełnianiu ich arkuszy kalkulacyjnych co turę, wyliczania z tego gotowych dochodów i współczynników oraz wysyłaniu mi ich na pw czy też opisywaniu ich.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Pytanie do Ogółu. Empty
PisanieTemat: Re: Pytanie do Ogółu.   Pytanie do Ogółu. Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Pytanie do Ogółu.
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Tivar PBF :: Sprawy techniczne :: Pytania/Skargi/Propozycje-
Skocz do: